„Růžovky vznikly díky růžovému kočárku.”

#RuzovyGuru
Růžový Guru Rostislav

O slavnostech růžového vína

Růžovky do Třebíče přivezlo nemluvně v růžovém kočárku. Ne, neválí se kolem nás desítky vypitých lahví růžového vína. Myslíme to růžově vážně. Když se totiž duchovního otce Slavností růžového vína Rosti Maleny zeptáte, jak se zrodila myšlenka uspořádat Růžovky, dozvíte se, že v tom má nevědomky prsty jeho dcera.

No dobře. Tak prsty možná ne. Spíš ten kočárek. Zkrátka když se Růžovému guru narodila holčička, jezdíval s ní na nádvoří třebíčského zámku a do přilehlého parku. Tam si sedl pod růžový keř a došel k růžovému osvícení: Skvělé místo pro pohodovou akci s rodinnou atmosférou!

Foodparty posunula Růžovky o level výš

Protože se v Salse už pár let snaží po Třebíči šířit kulturu pití kávy a vína, tak o náplni premiérového ročníku bylo jasno. První oťukávání růžového terénu se vrchnímu kavárníkovi zalíbilo natolik, že si sudy starostí na bedra naložil znovu.

Ale protože je to guru osvícený, odložil na okamžik své růžové brýle a o pořadatelskou tíhu se nakonec podělil. Moudré rozhodnutí – vždyť druhý ročník byl obohacen například o koncepci čtyř restaurací. Každá z nich nabídla chutě odlišných gastronomií. Jmenovatele však měly společného: kvalitu.

Ta je ostatně hlavní předností Slavností růžového vína. A také jejich největší odlišností od ostatních třebíčských akcí. Ty totiž většinou táhnou na hudebníky nebo jinou kulturu a jídlo a pití je tam často bráno jen jako rychlé čerpání paliva pro dobití energie. Růžovky oproti tomu chtějí být hlavně  pohodovým gastro zážitkem, který okoření špetka genius loci a dochutí kapka kulturního povyražení.

Druhý ročník 18.6.2016

Nalijme si čistého vína: druhý ročník byl v mnohém pilotní. Nový formát, nový pořadatelský tým, nová technologie. I proto se tu a tam na pohodovém odpoledni objevil růžový flíček. Pro někoho růžová kaňka, nebo dokonce růžová mega skvrna. :-) Nezastíráme to. Nesnažíme se chyby schovat pod čistý ubrus.

Také Růžovky se chybami učí. Také Růžovky zrají jako víno. Proto už víme třeba to, jak to zaonačit s degustačními skleničkami, abychom vás ušetřili zbytečné fronty. Proto se celá aplikace NFCtron, která zajišťovala platby pomocí čipů, zgruntu překopala a úspěšně otestovala na dalších akcích. Proto budete mít o čtyři hodiny více času na to, abyste si vychutnali růžovou pohodu 2017.

Třetí ročník 17.6.2017

Nemohli jsme se růžové pohody dočkat, ale nakonec jsme se přece jen dočkali. Třetí ročník proběhl. Nutno podotknout, že byl růžovější než kdy předtím, i když nám počasí nehrálo do karet. Růžovky se poučily ze svých předešlých chyb a ukázaly se ve vší parádě. Víno teklo proudem, jídlo mizelo pod rukama, fronty byly v nedohlednu. O vaše chuťové pohárky se staralo 5 zámeckých restaurací a prodalo se 1 258 porcí jídla.

Nezapomněli jsme ani na ty nejmenší. Pro vaše ratolesti bylo nachystáno Vaření s angličtinou, připravování svačinek s Fresh and Tasty a soutěže i pokusy s Alternátorem. Růžová pohoda se zkrátka rozlila po zámeckém parku. A rozlije se znovu. Růžoví pohodáři, těšte se na Růžovky 2018!

Ochutnat zámeckou pohodu